CZ/SK verze

Predseda Odborného tímu pre dopravu z hnutia Republika súhlasí so stanoviskom odborárov a železníc. Železničná doprava sa musí viac podporovať!

Predseda Odborného tímu pre dopravu z hnutia Republika súhlasí so stanoviskom odborárov a železníc. Železničná doprava sa musí viac podporovať!
photo: Hnutie Republika/Predseda Odborného tímu pre dopravu z hnutia Republika súhlasí so stanoviskom odborárov a železníc. Železničná doprava sa musí viac podporovať!
01 / 08 / 2023

Miloš Sušarský predseda Odborného tímu pre dopravu a výstavbu z hnutia Republika súhlasí so stanoviskom odborárov a železníc, ktorí tvrdia, že by sa mala železničná doprava viac podporovať. Uviedol to pre redakciu RAILTARGET. Rezort totiž plánuje znížiť zľavy na železničnej trati pre nákladných dopravcov. Proti návrhu stoja odborári, železničiari aj dopravcovia.

Súhlasíte so stanoviskom odborárov a dopravcov, ktorí tvrdia, že by sa mala železničná doprava viac podporovať, a najmä, aby sa časť nákladnej diaľničnej dopravy presunula na železničnú?

S názorom, že železničná doprava by sa mala čo najviac využívať pre prepravu nákladov sa plne stotožňujeme z viacerých dôvodov, pričom jeden z hlavných dôvodov je omnoho vyššia ekologickosť železničnej nákladnej dopravy hlavne v porovnaní s kamiónovou dopravou. 

Ako hodnotíte návrh Ministerstva dopravy znížiť zľavy na železničnej dopravnej cesty pre nákladných dopravcov?

Pokiaľ je to možné, tak súčasná vláda by sa mala zdržať všetkých iniciatív ktoré presahujú jej funkčné obdobie.

Ste toho názoru, že by malo Ministerstvo dopravy toto strategické rozhodnutie nechať na momentálnu alebo na novú vládu?

Ako sme už uviedli v odpovedi na predchádzajúcu otázku, súčasná vláda nemá mandát na žiadne strategické zmeny v žiadnej oblasti a mala by sa zdržať všetkých takýchto iniciatív. 

Súhlasíte s tým, aby bol zachovaný súčasný vzorec systému vyplácania zliav?

Terajšia vláda má do októbra "svietiť a kúriť" a čo najmenej zasahovať (najlepšie vôbec) do nastavenia existujúcich systémov.  

Tags