CZ/SK verze

PKP.appka byla nominována do prestižní soutěže

PKP.appka byla nominována do prestižní soutěže
photo: PKP S.A./PKP.appka byla nominována do prestižní soutěže
26 / 02 / 2023

Je k dispozici necelé dva měsíce, má usnadnit pohyb po nádražích a cestování a již byla oceněna v prestižní soutěži Mobile Trends Awards! PKP.appka, jak je označována, získala nominaci v kategorii služeb.

Výběr kvalifikovaných aplikací provedla porota soutěže složená z odborníků s dlouholetými zkušenostmi v oblasti IT a mobilního průmyslu. PKP.appka je mezi nominovanými absolutním debutantem, neboť je v obchodech Google Play a App Store dostupná necelé dva měsíce.

"Takto rychlá nominace PKP.appky na prestižní ocenění Mobile Trend Awards je pro nás obrovskou ctí. Zvláště proto, že v kategorii služeb byly zařazeny aplikace, které jsou na trhu již několik let. Je to pro nás také důležitý impuls k dalšímu rozvoji aplikace PKP.appka tak, aby splnila očekávání rostoucího počtu uživatelů," říká Krzysztof Mamiński, generální ředitel společnosti PKP S.A.

Pro PKP.appka je možné hlasovat do 16. února na stránkách mobiletrendsawards.pl. Konečný výběr vítěze v jednotlivých kategoriích soutěže Mobile Trend Awards 2022 provede kapitola soutěže s přihlédnutím k výsledkům diváckého hlasování. Aplikace, která získá nejvíce hlasů od uživatelů internetu, bude navíc oceněna zvláštní cenou.

Aplikace, kterou pro cestovatele vytvořila společnost PKP S.A. ve spolupráci s PKP Informatika, je moderním pomocníkem na cestách kombinujícím různé funkce. PKP.appka je prvním průvodcem po železničních stanicích, díky němuž si můžeme ověřit jejich polohu a informace o službách a infrastruktuře, které jsou na nich k dispozici, jako jsou čekárny, pokladny, toalety, úschovny zavazadel, stojany na kola nebo zařízení pro osoby s omezenou schopností pohybu.

Aplikace rovněž poskytuje informace o prodejnách a provozovnách služeb nacházejících se na jednotlivých stanicích. Cestující zde najdou i tipy, například na dočasnou organizaci pěšího provozu na stanici nebo na fungování dočasné stanice během probíhajících rekonstrukcí.

Důležitou funkcí nové aplikace je SOS tlačítko umožňující rychlé spojení s nepřetržitě pracující bezpečnostní službou PKP S.A. PKP.appka také umožní kontrolovat v reálném čase aktualizovaný jízdní řád odjezdů a příjezdů vlaků, vyhledávat spoje nebo - přesměrováním do obchodu BILKOM - zakoupit jízdenku.

PKP S.A. plánuje aplikaci dále rozšiřovat o možnost hlášení závad a přidávat další jazykové verze a informace pro cestující, včetně navigace pro vybrané prémiové stanice.

Zdroj: PKP S.A.

Tags