CZ/SK verze

„Multimodalita je zlatá baňa“ – pútavý rozhovor s Ivanom Milićevićom zo skupiny NELT

„Multimodalita je zlatá baňa“ – pútavý rozhovor s Ivanom Milićevićom zo skupiny NELT
photo: RAILTARGET/„Multimodalita je zlatá baňa“ – pútavý rozhovor s Ivanom Milićevićom zo skupiny NELT
28 / 06 / 2023

Redakčný tím RAILTARGET mal možnosť urobiť rozhovor s Ivanom Milićevićom, vedúcim inovácií a vývoja v skupine NELT, na podujatí SEE MOBILITY v Belehrade. Tento pútavý rozhovor, ktorý nadväzuje na predchádzajúci rozhovor spred dvoch rokov, sa ponoril do nedávnych investícií skupiny NELT do intermodality, rozširovania ich suchých prístavov a ich záväzku k udržateľnej logistike na Balkáne. Okrem toho Milićević objasnil význam udalostí ako SEE MOBILITY pri spájaní spoločností v rôznych európskych regiónoch a diskutoval o účasti skupiny NELT na nadchádzajúcich veľtrhoch.

Pred dvoma rokmi sme sa stretli na SEE Mobility 2021. Chcela by som sa vás opýtať, čo tieto dva roky znamenajú pre NELT?  Čo je nové vo vašej spoločnosti?

Ďakujem za otázku. Za posledné dva roky sa udialo veľa vecí. Do intermodality investujeme približne 2 milióny EUR. Urobili sme rozšírenie nášho suchého prístavu v Belehrade, v Dobanovci.

Dnes máme kapacitu skladu kontajnerov 30 000 m2. Veľa sme investovali do vybavenia a efektivity. Verím, že za posledné dva roky sme si upevnili pozíciu v multimodálnych dopravných riešeniach na Balkáne ako jeden z lídrov.

Chystáte nejaké novinky na tento rok 2023?

Samozrejme. Na základe požiadaviek našich zákazníkov a partnerov máme v predaji naozaj široké spektrum. Zistili sme, že multimodalita je naozaj zlatá baňa. V júni začíname s novým suchým prístavom v Kruševaci v strednom Srbsku. Bude to nový suchý prístav vybavený železničnou vlečkou v tesnej blízkosti európskeho Koridoru X a Moravského koridoru. Pevne dúfame, že týmito produktmi výrazne prispejeme k trvalo udržateľnému rozvoju logistiky v balkánskej oblasti.

Ste jedným zo sponzorov veľtrhu SEE Mobility 2023. Myslíte si, že je dôležité organizovať tento druh veľtrhu, kde môžete spojiť firmy zo strednej, východnej a južnej Európy?

Sme veľmi hrdí na to, že sme sponzormi tohto veľtrhu, čo je dôležité, pretože ak ničím neprispejete, vypadnete z tejto hry. Účasť na takomto podujatí považujeme za veľmi dôležitú a v tejto praxi budeme určite pokračovať aj v budúcnosti.

Aké ďalšie veľtrhy plánujete navštíviť tento rok?

Tento rok bol pre nás veľmi intenzívny. Po štvorročnom meškaní sme navštívili dopravno-logistický veľtrh v Mníchove. Boli sme tam veľmi aktívni. A dnes sme tu, samozrejme. V novembri plánujeme lokálny srbský regionálny veľtrh SLA, na ktorý prispejeme a podporíme aj ako zlatý sponzor. Tento rok sme sa v apríli zúčastnili Rail Serbia 2023.

Tags