CZ/SK verze

MLS bude sledovat veškeré jízdy vlaků, včetně posunů, výlukových prací a vleček, říká ředitel DÚ Kolář

MLS bude sledovat veškeré jízdy vlaků, včetně posunů, výlukových prací a vleček, říká ředitel DÚ Kolář
photo: Archiv/MLS bude sledovat veškeré jízdy vlaků, včetně posunů, výlukových prací a vleček, říká ředitel DÚ Kolář
30 / 11 / 2022

RAILTARGET přináší exkluzivní rozhovor s ředitelem Drážního úřadu, Jiřím Kolářem z 1. Česko-slovenské konference, kterou v Bratislavě pořádal VUZ. Chcete vědět jaký je aktuální stav Monotoringu licencí strojvedoucích (MLS)? Přečtěte si rozhovor.

Pane řediteli, setkáváme se při příležitosti první Česko-slovenské konference, kterou pořádá VUZ. Jak je pro Vás důležitá spolupráce v oblasti železnice, železniční legislativy?

Tak pro nás jako pro úřad s dopravním úřadem tady v Bratislavě, s kterým máme opravdu nadstandardní vztahy. Několikrát v roce se pracovní skupiny vzájemně navštěvují, ladíme vlastně i pohledy na tu evropskou legislativu, takže pro mě tyto vztahy s Bratislavou jsou velmi důležité.

Ráda bych se zeptala na MLS, na systém monitoringu licencí strojvedoucích. Byli jsme teď svědky několika železničních nehod. Jaký je stav tohoto monitoringu?

Aktuální stavu MLSu je ten, že monitorujeme jízdu vlaků, což byl tedy náš prvotní záměr, abychom opravdu obsáhli pouze vlaky. Rádi bychom MLS upgradovali a pomocí nějaké mobilní aplikace sledovali veškeré jízdy vlaků, to znamená i posunů, výlukové práce, vlečky a tak dále. To znamená, že ten upgrade je důležitý a zkusíme na tom zapracovat.

Tags