CZ/SK verze

"Balkánsky región je veľmi konkurencieschopný. Musíme bojovať s väčšími hráčmi," hovorí Igor Tomáš, vedúci predaja a marketingu spoločnosti Končar Electric Vehicles

&quote;Balkánsky región je veľmi konkurencieschopný. Musíme bojovať s väčšími hráčmi,&quote; hovorí Igor Tomáš, vedúci predaja a marketingu spoločnosti Končar Electric Vehicles
photo: RAILTARGET/"Balkánsky región je veľmi konkurencieschopný. Musíme bojovať s väčšími hráčmi," hovorí Igor Tomáš, vedúci predaja a marketingu spoločnosti Končar Electric Vehicles
07 / 07 / 2023

Redakcia RAILTARGET mala možnosť hovoriť s Igorom Tomasom, vedúcim predaja a marketingu spoločnosti Končar Electric Vehicles, ktorá sa zameriava na výrobu elektrických a dieselových agregátov. V rozhovore okrem iného povedal viac o novinkách, na ktorých Končar Electric Vehicles momentálne pracuje.

Môžete nám predstaviť vašu spoločnosť?

Volám sa Igor Tomas a som vedúcim oddelenia predaja a marketingu v Končar Electric Vehicles. Naša spoločnosť je výrobcom koľajových vozidiel. Vyrábame električky a vlaky. Čo sa týka vlakov, vyrábame elektrické  a dieselové jednotky. V súčasnosti vyvíjame hybridné a batériové vlaky.

Ako by ste vo všeobecnosti opísali prácu v balkánskom regióne?

Balkánsky región je veľmi konkurencieschopný. Výrobcov je veľa, nie všetci sú na Balkáne, ale náš trh má vo všeobecnosti veľmi silnú konkurenciu. Sme veľmi malí hráči v tomto odvetví a musíme bojovať s väčšími hráčmi, aby sme pre nás získali nejaké tendre a nejaké nové obchody. Takže v tomto regióne je veľmi ťažké podnikať.

Aké sú produkty a inovácie, ktoré aktuálne ponúkate?

Naša spoločnosť bola založená v roku 1970. Začali sme vyrábať elektrické lokomotívy. V roku 2005 sme začali vyrábať našu prvú električku, a tak sme zmenili názov našej spoločnosti z Končar Electric Locomotives na Končar Electric Vehicles. V roku 2010 sme uviedli na trh prvé elektrické jednotky, náš prvý vlak. Toto sú naše hlavné produkty. Ako som povedal, vyvíjame hybridné vlaky, niektoré batériové vlaky a vozidlá na zaznamenávanie tratí pre naše operácie v železničnej infraštruktúre. Toto by boli naše hlavné produkty.

Prečo ste si na predstavenie svojej spoločnosti vybrali práve tento veľtrh SEE Mobility 2023?

V Srbsku je náš potenciálny trh a dúfame, že tu získame nejaký biznis. Je to veľmi blízko Záhrebu. Máme tu veľa priateľov a kontaktov, ktoré by sme chceli využiť.

Tags