CZ/SK verze

Zážitkový vlak „Retro Slovenská Strela“ jako oslava 175. výročí zahájení železniční dopravy na Slovensku

Zážitkový vlak „Retro Slovenská Strela“ jako oslava 175. výročí zahájení železniční dopravy na Slovensku
photo: nostalgickevlaky.cz/Petr Polák/Zážitkový vlak „Retro Slovenská Strela“ jako oslava 175. výročí zahájení železniční dopravy na Slovensku
06 / 07 / 2023

Na sobotu 9.9.2023 společnost ReViRail CZ s.r.o. a Nostalgické Vlaky CZ ve spolupráci s Železničním Muzeem Slovenské republiky a ČD Nostalgie připravují zážitkový vlak s názvem „Retro Slovenská Strela“, který slavnostně připomene 175. výročí zahájení železniční dopravy na Slovensku.

Speciální výroční vlak vyjede z pražského hlavního nádraží v 5:45 a bude zastavovat v Praze Libni, Praze Běchovicích, Kolíně, Čáslavi, Havlíčkově Brodě, Tišnově, Brně a Břeclavi. Předpokládaný příjezd vlaku do Bratislavy (Rendez) je kolem 12:00. Odjezd zpět je plánován přibližně v 18:00 a příjezd do Prahy asi ve 23:00 se zastávkami na stejných stanicích. Přesný jízdní řád vlaku bude zveřejněn 2-3 týdny předem.

Cestující, kteří se rozhodnou cestovat tímto vlakem, se ocitnou v atmosféře osmdesátých let. Do čela historické soupravy se postaví první dvousystémová lokomotiva československých státních drah ES 499.0 a nebude chybět ani vlakový personál v dobových uniformách.

Nostalgické Vlaky a ReViRail CZ vypravují zvláštní vlak do Bratislavy/nostalgickevlaky.cz,Petr Polák

Cílem cesty je bratislavské Východní nádraží, známé také jako RENDEZ, kde se budou konat oslavy spojené s přehlídkou historických lokomotiv nejen ze Slovenska. Nebude samozřejmě chybět rozmanitý program.

Historickou soupravu tvořenou „koženkami“ doplní jídelní vůz Nostalgické Vlaky CZ, který nabídne bohatý výběr jídel a nápojů. Tradičně bude k dispozici čepované pivo z řemeslných pivovarů a také další alkoholické a nealkoholické nápoje.

Nostalgické Vlaky a ReViRail CZ vypravují zvláštní vlak do Bratislavy/nostalgickevlaky.cz,Petr Polák

Jízdenky s místenkami je možné zakoupit online na webových stránkách nostalgickevlaky.cz. V tuto chvíli jsou v nabídce jízdenky do 1. třídy za stejnou cenu jako pro 2. třídu.

Zdroj: Tisková zpráva nostalgickevlaky.cz 

Tags