CZ/SK verze

Vianočnú atmosféru aj tento rok v centre Bratislavy spríjemňuje vianočná električka

Vianočnú atmosféru aj tento rok v centre Bratislavy spríjemňuje vianočná električka
photo: imhd.sk/archív
22 / 12 / 2021

Najkrajšie sviatky roka sú opäť tu a v uliciach Bratislavy tieto dni obohacuje vianočná električka. Vyzdobené vozidlo tak každý deň rozžiari oči detí ale aj dospelých, ktorí sa nevedia nabažiť vianočnej atmosféry.

Dopravný podnik Bratislava už po jedenásty raz vypravil do ulíc mesta vianočne ozdobenú električku. Električka bude premávať od 4. decembra do konca roka 2021.

imhd.sk

Podobne ako minulý rok bude i tentoraz vianočná električka súčasťou riadnej premávky a cestujúcich odvezie celý týždeň na trase linky 1 - z Hlavnej stanice po Námestie Ľudovíta Štúra. Z tohto dôvodu je potrebné si zakúpiť lístok tak, ako na každú inú jazdu mestskou hromadnou dopravou v Bratislave. 

   imhd.sk

Z vonkajšej strany je električka okrem tradičných svetelných reťazí aj dozdobená ilustráciami detským ozdôb. A interiér dopĺňajú ozdoby, ktoré vyrobili žiaci zo Spojenej školy na Mokrohájskej ul. 3. Výnimočnosťou v električke sú detské hlásenia zastávok, ktoré nahrali školáci a predškoláci, ku ktorým sa pridal aj televízny moderátor Viktor Vincze. Každú zastávku ohlási moderátor, pričom samotný názov dopovie vždy jedno z detí.  

Tags