CZ/SK verze

Mikulášske jazdy patria na Čiernohronskej železnici už k tradičným podujatiam

Mikulášske jazdy patria na Čiernohronskej železnici už k tradičným podujatiam
photo: chz.sk/Mikulášske jazdy patria na Čiernohronskej železnici už k tradičným podujatiam
08 / 12 / 2022

Mikuláš tento rok na Čiernohronskú železnicu zavíta v sobotu 10. decembra.

Okrem jazdy vláčikom sa návštevníci môžu tešiť na Mikulášovu dielničku a s pomocou profesionálnej cukrárky si ozdobiť svoj medovník. Deti potešia aj sladké balíčky. Tento rok sme oslavu Mikuláša spojili aj s prehliadkou električkových vozidiel pre verejnosť. Máme za sebou skúšobné jazdy a veríme, že už čoskoro v nich prevezieme aj prvých cestujúcich,“  hovorí Ing. Aleš Bílek, riaditeľ Čiernohronskej železnice.

Záujemcovia si tak počas soboty budú môcť nielen vychutnať sviatočnú atmosféru, ale aj sa bližšie zoznámiť s projektom revitalizácie Čiernohronskej doliny. Veríme, že I. etapa projektu sa úspešne rozbehne už budúci rok,“ upresňuje Aleš Bílek. Na Mikulášske jazdy sa vždy veľmi tešíme. Organizujeme ich už takmer 30 rokov a patria k tým najkrajším podujatiam. Mnohé rodiny s deťmi sa k nám neraz vracajú, a to je pre nás a našu prácu tá najväčšia odmena a zadosťučinenie,“dodáva riaditeľ ČHŽ.

Na trase Čierny Balog – Vydrovská dolina bude premávať historický motorový vozeň z roku 1939. Pre návštevníkov bude otvorená aj reštaurácia Lampáreň. Čiernohronská železnica patrí medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie v regióne. Ročne ju navštívi až 70 000 turistov a prepraví vyše 130 000 cestujúcich. Jej silný príbeh fascinuje ľudí po celom svete. Roky funguje ako nezisková organizácia a najmä vďaka pomoci mnohých dobrovoľných brigádnikov, ktorí sa sem každé leto vracajú. Jej existencia je závislá od cestovného ruchu a práce dobrovoľníkov, nie je systematicky dotovaná štátom. Z finančných prostriedkov, ktoré získa z predaja vstupeniek, sú financované všetky nevyhnutné opravy a zabezpečený jej ďalší chod. Podujatie Mikulášska jazda je organizované s podporou BBSK a OOCR Horehronie.

 

ZDROJ: chz.sk

Tags