CZ/SK verze

ZSSK ponúkne pracovné príležitosti na kariérnom veľtrhu v Nitre

ZSSK ponúkne pracovné príležitosti  na kariérnom veľtrhu v Nitre
photo: Archiv/ZSSK ponúkne pracovné príležitosti na kariérnom veľtrhu v Nitre
29 / 03 / 2023

V stredu 29. marca 2023 sa v Nitre uskutoční kariérny veľtrh Kariéra EXPO, na ktorom sa predstaví aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), ktorá je zároveň aj partnerom tohtoročného podujatia.

Podujatie Kariéra EXPO je určené pre návštevníkov, ktorí sa snažia rozbehnúť svoju kariéru a zaujímajú ich aktuálne informácie z prostredia pracovného trhu. Akcia sa uskutoční v Nitre 29. marca od 9:00 do 19:00 v priestoroch nitrianskeho Agrokomplexu. Podujatie bude ponúkať bohatý program, na ktorom sa budú môcť návštevníci zúčastniť rôznych workshopov, počas ktorých si budú môcť vyskúšať simulovaný pohovor, prediskutovať svoj životopis alebo otestovať znalosť cudzích jazykov. V neposlednom rade poskytnú zamestnávatelia z rôznych odvetví užitočné odpovede na všetky otázky, ktoré budú návštevníkov zaujímať. Vstup na podujatie je zdarma, avšak návštevníci sa musia zaregistrovať prostredníctvom formuláru, zverejneného na webovej stránke karieraexpo.zoznam.sk/registracia.

ZSSK aktuálne zamestnáva približne 6000 zamestnancov, čím sa radí k jedným z najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Aktuálne ponúka voľné pracovné pozície, ktorými sú najmä rušňovodič, vlakvedúci, elektromechanik, mechanik alebo zámočník dráhových vozidiel. ZSSK svojim zamestnancom ponúka aj možnosť odborného vzdelávania. Kurz rušňovodiča je rozdelený na teoretickú časť, ktorá sa vyučuje v Martine-Priekope a praktická časť sa vyučuje priamo na pracoviskách ZSSK.

Od budúceho školského roka 2023/2024 budú ZSSK spolupracovať v rámci duálneho vzdelávania so Strednou odbornou školou dopravnou v Martine-Priekope a Strednou odbornou školou technickou v Šuranoch, na ktorých sa má otvoriť nový odbor rušňovodič. Práca v ZSSK v neposlednom rade ponúka množstvo výhod ako napríklad náborový príspevok, príspevok na ubytovanie,  odmeňovanie kolegov za odporučenie nováčika, cestovné výhody na prepravu vlakmi ZSSK, skrátený pracovný čas alebo príspevok do tretieho piliera.

Tags