CZ/SK verze

Veľký úspech Škody v Afrike. Získala zákazky za viac ako miliardu eur

Veľký úspech Škody v Afrike.  Získala zákazky za viac ako miliardu eur
photo: Škoda Group, Archív/Veľký úspech Škody v Afrike. Získala zákazky za viac ako miliardu eur
08 / 09 / 2023

Škoda Group podpísala s Egyptskými štátnymi dráhami (ENR) dve zmluvy na modernizáciu a údržbu najmenej 280 diesel-elektrických lokomotív. Prvá sa týka modernizácie lokomotív realizovanej v priebehu nasledujúcich deviatich rokov, druhá zmluva poskytovania full-servisu až na 15 rokov. Celková hodnota je vyššia, ako miliarda eur. Ide o prvý kontrakt v Afrike a na Blízkom východe.

Na začiatku projektu budú vo výrobnom a servisnom závode Škoda Group v Šumperku v Českej republike modernizované dva prototypy lokomotív. Zostávajúce lokomotívy potom budú modernizované a udržiavané priamo v Egypte, čo zahŕňa miestnu prácu na všetkých výrobných pozíciách. Pre zaistenie úspešnej realizácie poskytne skupina na svojich pracoviskách školenia prototypov. Všetci egyptskí pracovníci budú vybavení odbornými znalosťami aj v Česku a aj v Egypte. Dôvodom je, aby mohli pracovať na lokomotívach podľa európskych priemyselných štandardov. Pri výbere a školení týchto pracovníkov bude Škoda spolupracovať s obchodným partnerom v Egypte.

V priebehu nasledujúcich deviatich rokov bude do Egypta dodaných minimálne 280 zmodernizovaných a opravených lokomotív s predĺženou životnosťou o ďalších 15 až 20 rokov. Pre uvedené lokomotívy zaistia pätnásťročný full-servis. Oprava egyptských lokomotiv bude najbližších 9 rokov zahŕňať revíziu a obnovu komponentov lokomotív ENR. Vykonaná bude aj generálna oprava pohonov a pneumatických častí, kde sa zmodernizuje ich brzdový systém, ale aj elektroinštalácia. Zmena nastane aj v kabíne vodiča, nakoľko sa nainštalujú nové ovládacie panely. Bude odkontrolovaný a upraví sa aj vlakový riadiaci systém TCMS. A v poslednom rade rušne prejdú aj dizajnovou premenou. Druhá zmluva zabezpečila, že ENR budú mať kompletný servis až na 15 rokov.

Tags